Korábbi munkahelyeim:
Oktatási Jogok Biztosának Hivatala: www.oktbiztos.hu
Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Oktatásügyi Közvetítői Szolgálat: ofi.hu/oksz
Érdi Tankerületi Központ: https://kk.gov.hu/erd
Történész konferenciáim:
- 2005. szeptember 22-23. nemzetközi konferencia, Petru Maior Egyetem, Marosvásárhely. Előadás címe: Hungarian Students at the Universities of England and Scotland in the Modern Age (1789-1914).
- 2006. november 16. Pápa, Református Kollégium, Protestáns kollégiumok és művelődés az újkori Magyarországon c. történeti konferencia. Előadás címe: Magyarországi diákok az angol és skót egyetemeken, különös tekintettel a pápai diákokra.
- 2008. november 6. MTA Történész Szakbizottság Egyetemtörténeti Albizottságának előadás a londoni kutatás eredményeiről.
- 2010. augusztus 25. Utrecht – Történész Világkongresszus. Előadás címe: Modern knowledge from UK to Hungarian Kingdom (1789-1919)
Történész publikációim:
- Hungarian Students at the Universities of England and Scotland in the Modern Age (1789-1914). In: Intelectuali si societatea moderna repere Central-Europene. Editura Universitatii Petru Maior, Targu-Mures, 2007. p. 199-207.
- Magyarországi diákok az angol és skót egyetemeken, különös tekintettel a pápai diákokra. In: Acta Papensia 2007. I-II. p. 101-120.
- Londoni magyar peregrinusok a hosszú XIX. században. In: Lymbus/2009.
- Beszámoló a 21. Történész Világkongresszusról I. In: Történelemtanítás 2010/3
- Beszámoló a 21. Történész Világkongresszusról II. In: Történelemtanítás 2010/4
- Magyarországi diákok angol- és skót egyetemeken (1789-1919), ELTE Egyetemi Levéltár, Budapest, 2013.
- aug. 20 – szept. 14., 2008. július 25. – augusztus 23. és 2009. október 30. – november 27. Klebelsberg Kunó ösztöndíj, London, Cambridge, Oxford felsőoktatás-történeti hungarika-feltáró kutatás.
- Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj, 3 hónap felsőoktatás-történeti hungarika-feltáró kutatás az Egyesült Királyságban
MTA Egyetemtörténeti albizottság üléseire meghívott tag vagyok.
Médiaszereplések:
2008. április 2-án a Szocháló műsorában Sárközi Gabriella Földes Petrával beszélgetett az iskolai agresszióról és az oktatási jogok megsértéséről.
A Pálcától a szép szóig c. kutatás elindítója a Miskolci Egyetem Tanárképző Intézete. A kutatás a hazai oktatás történeti, társadalmi és kulturális összefüggéseit vizsgálja az iskolai és iskolán kívüli fegyelmezés kérdéskörén keresztül. A kutatásba Sárközi Gabriella is bekapcsolódott.
Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet 2009. május 29-én Az alternatív vitarendezés, az érdekalapú tárgyalás és resztoratív technikák bevezetése a szakképző intézmények működési és nevelési gyakorlatába címmel kerekasztal-beszélgetést szervezett. A kerekasztal-beszélgetésen információkat kaphattak az érdeklődők az OFI képzéseiről és kapcsolódási lehetőségeiről.
A rendezvény célja az volt, hogy a résztvevőket tájékoztassa arról, hogy milyen tapasztalatokkal rendelkeznek azok az iskolák, amelyek a konfliktuskezelési jó gyakorlataikat bemutatták, és miért fontos a magyar pedagógiai gyakorlatba bevezetni ezeket a technikákat. A kerekasztal-beszélgetésen Dr. Sárközi Gabriella is részt vett.
2009. szeptember 25. Dunapalota, Állampolgársági Részvétel Hete Konferencia. Az alternatív vitarendezés, az érdekalapú tárgyalás és a resztoratív technikák bevezetése a szakképző intézmények működési és nevelési gyakorlatába” c. projekt és az Oktatásügyi Közvetítő Szolgálat együttműködése kapcsán Interjút adtam. In: Köznevelés. LXV. Évf. 32. sz. p. 14.
Interjú. In: Nők Lapja, 2009. 45. évf., 2009. november 4. p. 16-17.
2010. április 13. Dr. Sárközi Gabriella előadást tartott a XIX. kerületi gyermekjóléti szolgálatnál az oktatásügyi közvetítésről és a fegyelmi előtti egyeztető eljárásról:
https://www.kispest.hu/uploads/file/testuleti-ulesek/2011/maj/19_gyermekvedelmi_ertekeles_2010.pdf 45. oldal
2010. április 18-án a VIII. Diákjogi Szektorkonferencián Dr. Sárközi Gabriella előadást tartott Mediáció az oktatásügyben, avagy alternatív vitarendezés külső segítségnyújtás keretében címmel
Az MTV2 Nappali című műsorában az oktatási konfliktusokról, a konfliktuskezelés lehetőségeiről beszélgettünk 2010. június 15-én és október 11-én
2010. szeptember 24-25-én tartotta az ESHA (European School Heads Association) regionális konferenciáját Magyarországon, ahol Sárközi Gabriella az iskolai erőszakról tartott előadást. A konferencia abban segítette az iskolaigazgatókat, hogyan tudják az iskola vezetését még hatékonyabbá tenni külső szakemberek segítségeinek bevonásával. A konferenciáról az ESHA Magazine-ban lehet olvasni
2010. október 4-én az Iskolai klíma – Kihívások és válaszok a szakképzésben c. konferencián szekciót tartott Sáközi Gabriella Szerdahelyi Emőkével az iskola pedagógiai gyakorlatába beemelhető alternatív vitarendezési technikákról, lehetőségekről:
https://www.koloknet.hu/?1295-az-alternativ-vitarendezes-szakiskolai-projektje
2011. március hó 17-én Túlélési ABC pedagógusok számára, iskolai konfliktusok esetére címmel kerekasztal beszélgetést szervezett a Tett Program vezetősége Pécset. A szakemberek – köztük Sárközi Gabriella az Oktatásügyi Közvetítői Szolgálat vezetője – az oktatási konfliktusok kezelésének lehetőségeit és megelőzésének módszereit járták körül. A társadalmi kohéziót erősítő bűnmegelőzési és reintegrációs programok módszertani megalapozása című (TÁMOP 5.6.2-10/1-2010-0001 kódszámú) kiemelt projekt célja a társadalom perifériájára került, kirekesztődő rétegek számára a társadalmi befogadás megalapozása a következő célterületekre fókuszálva: a gyermek- és fiatalkori bűnözés csökkentése, megelőzése, a bűncselekmények áldozatainak segítése, az áldozattá válás megelőzése, a bűnelkövetők társadalmi és munkaerő-piaci visszailleszkedésének elősegítése.
2011. április 5-én A fegyelmi eljárástól a hegymászásig avagy az iskolai konfliktusok kezelésének új lehetőségei címmel tartott konferenciát a Tett program. A konferenciát a Magyar Köztársaság Belügyminisztériuma és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezte az oktatási szereplők számára az oktatási konfliktuskezelés lehetőségeinek áttekintésére. A konferencián az oktatásügyi mediációról is szó volt Sárközi Gabriella előadásában.
2011. április 6-án a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Intézet gyermek- és ifjúságvédelmi műhelykonferenciáján az oktatásjogról, az iskolai jogsértésekről, az oktatási jogérvényesítési lehetőségekről, és a jogsérelem esetén igénybe vehető fórumokról beszélgettünk. Az előadást Sárközi Gabriella oktatásjogász tartotta.
A HVGORAC Mediáció – Közvetítői eljárások c. kiadványa részletesen mutatja be egyik fejezetében az oktatási konfliktuskezelést, melyet Sárközi Gabriella Jásper Andrással írt.